Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Любопитно

Варна 2010 завърши първенството по баскетбол с победа

basketball00Варна 2010 победи Джавелин Бургас с 63:12 в последния мач от Държавното първенство за колички. Третият, финален, кръг на шампионата приключи днес в Бургас, информира basketball.bg Капитанът на варненци Мартин Иванов завърши с 43 точки за успеха. След мача в зала „Бойчо Брънзов“ първенството бе официално закрито. След трите турнира – във Варна, София и Бургас, на трето място в крайното класиране завърши отборът на Джавелин Бургас, който приключи без успех. Втори останаха варненци с три победи и три загуби. Първият шампион на България по баскетбол на колички стана отборът на София Балкан, който завърши без загуба в трите турнира.

Медалите на участниците в Бургас връчи старши-експертът в Община Бургас Велизар Маджаров. Купите бяха връчени от изпълнителния вицепрезидент на Българска федерация по баскетбол Иван Ценов. „Благодарим на община Варна, на община Бургас и на Ротаракт Балкан София, както и на Министерството на младежта и спорта за подкрепата и усилията, които положиха, за да може това първенство да се случи. Поздравявам всички състезатели за старанията и усилията, които положиха през годината, и се надявам да продължите в тази насока“, каза Иван Ценов по време на церемонията по закриването на Първото държавно първенство по баскетбол на колички.