Резултати

Зареждане ... Зареждане ...

В категория Светът

Григор Димитров е на четвъртфинал в Торонто

grigor_dimitrovГригор Димитров се класира за четвъртфинал на тенис турнира в Торонто, Канада, след като беше безкомпромисен срещу своя опонент – 27-мия в световната ранглиста Иво Карлович и се наложи с 6:3, 7:5, съобщи bTV. Българинът зарадва почитателите си с много добра игра през целия мач и не остави шанс на хърватина. Така той вече води в преките двубой срещу Карлович с 3:2. Сервисът беше сред основните оръжия на Димитров, който реализира 5 аса в мача. Първият пробив за българина дойде в шестия гейм на първия сет и беше достатъчен за да даде увереност на Димитров да поведе в резултата срещу 37-годишния Карлович. Втората част се разви по-равностойно. При равенство в гемовете 5:5, все пак Гришо реализира пробив, а след това спечели и своето подаване, с което затвори мача. На четвъртфинал в Торонто българинът ще спори с японеца Кей Нишикори.