Времето

giweather wordpress widget

Валути

Фиксинг за 30.11.2024
ВалутаЕд.Лева
EUREUR11.9558

В категория България

Денонощна библиотека с видеонаблюдение ще има в аула „Владимир Иванов” в УМБАЛ „Св. Марина”


          900 студенти от МУ Варна, както и още 1000 специализанти, обучаващи се и в университетската болница „Св. Марина” ще ползват новото модерно съоражение, което ще бъде изградено по европейски проект. Подробности за изграждането му разясни пред журналисти днес Антон Антонов-ръководител ЦИО на МУ-Варна. Проектът се финансира от Европейския фонд за регионално развитие и от държавния бюджет на Република България със съдействието на  министерството на регионалното развитие и благоустройството по Оперативна програма „Регионално развитие” 2007-2013.

Основната целева група на проектното предложение са учебно-преподавателските и научно-изследователски подразделения на Медицинския университет Варна. Тук се включват четирите факултета (“Медицина”, “Дентална медицина”, “Фармация” и “Обществено здравеопазване”), Департаментът по чуждоeзиково обучение, комуникации и спорт и Медицинският колеж. Основните крайни бенефициенти на проектното предложение са студентите, дипломантите, докторантите, специализантите, научните работници и преподавателите от Университета, специалистите от гр. Варна и Североизточна България, както и библиотечно-информационните специалисти.

 Общият брой на обучаващите се в МУ Варна през учебната 2009/2010 г. е 3499 човека (2071 студенти, 66 докторанти и 1362 специализанти). Насърчаването на интеграцията и участието на групите от хора в неравностойно положение е ключов елемент от политиките на ЕС. Освен това, с оглед на демографските предизвикателства на застаряващото население в България, включването на повече хората в неравностойно положение и завършването на висше образование има не само социално, но и икономическо значение. Създаването на дигитален архив в библиотеката на факултета и възможността за отдалечен достъп на студентите до него би направило по-достъпно ползването на ресурсите и от хора в неравностойно положение. В библиотеката се предвижда създаването на специални читателски места с необходимите компютри и софтуер за хора с увредено зрение – каза още Антон Антонов.

Ели Маринова


barometar.net

26.01.11